Často kladené dotazy

 

Jaké jsou další náklady?

Z naší strany nedochází k žádným dalším nákladům či měsíčním poplatkům. SOS Asistent potřebuje ale ke svým funkcím SIM-Kartu. Dle Vašeho tarifu telefonní SIM-Karty musíte platit zaslané SMS a uskutečněné hovory svému mobilnímu operátorovi.

Jak rozpozná SOS asistent nouzovou situaci?

SOS Asistent v sobě má zabudován 3D Pohybový senzor. Pohybový senzor registruje veškeré pohyby přístroje ve 3 směrech. Na základě naměřených pohybů ukončených pevným dopadem a minimálně 10 vteřinami v nehnuté poloze rozezná SOS Asistent pád. Citlivost přístroje se dá nastavit dle návodu v manuálu, odstraní se tak případný falešný poplach.

Funguje SOS Asistent také jako mobilní telefon?

ANO, s SOS Asistentem můžete telefonovat stejně jako s každým jiným mobilním telefonem. SOS Asistent ovšem nemá žádná tlačítka k vytáčení telefonních čísel, proto nelze volat na jakékoli telefonní číslo, pouze na čísla přednastavená a pevně uložená v paměti Asistentu. SOS Asistent umí sám telefonovat, lze na něj telefonovat, a také může být použit k hlasitému odposlechu. Každé z předem uložených telefonních čísel může na SOS Asistent telefonovat a odposlechnout okolí přístroje bez toho, aby musel hovor na druhé straně někdo přijmout.

Jak přesná je lokalizace?

SOS Asistent používá dvě rozlišné metody k určování pozice.
Všude tam, kde lze přijímat signál GPS, využívá zařízení navigační systém GPS pro určení polohy. Díky velmi sofistikované technologii je určování polohy – lokalizace přesné na několik metrů. Problém může být v místech, kde nelze přijímat signál GPS ze satelitu. To jsou například sklepy, nebo masivní stavby. V takových situacích používá detektor pádu technologii, která určuje polohu na základě signálů z mobilních stanic. Tato metoda není tak přesná, jako družicové určování polohy a může zejména na odlehlých místech se slabým pokrytím signálu fungovat nepřesně.

Funguje lokalizace také v budově a suterénu?

ANO, GPS přijímač nemůže určit pozici v místě, kde není k dispozici signál ze satelitu. Např. v tunelech, budovách, nebo kontejnerech z kovu. Detektor pádu využívá v takovýchto situacích jinou metodu lokalizace – polohování pomocí GSM. Díky této technologii může být poloha přibližně určena pomocí polohovacích dat GPS a s pomocí nezávislých údajů z okolních vysílačů mobilních sítí. Tento systém funguje dobře ve velkých skladech, na nádražích, letištích a v tunelech.

Funguje SOS Asistent bez běžného mobilního telefonu?

ANO, SOS Asistent má místo pro vlastní SIM kartu a je vlastně skutečný mobilní telefon. Všude tam, kde funguje mobilní telefon, funguje i detektor pádu. Můžete s ním telefonovat a je nezávislý na pevné lince, nebo mobilním telefonu.

Jak odblokovat SIM kartu?

Ve většině běžných mobilních telefonů je v nastavení funkce, pomocí které můžete změnit PIN SIM karty a funkce SIM karty PIN. V případě použití SIM karty v Asistentu je však zcela nezbytné nastavit funkci tak, aby při zapnutí přístroje SIM karta žádný PIN nevyžadovala. Funkci zadávání PINu v Asistentu je tedy nutné na počátku a trvale pro používání v Asistentu trvale vypnout.
Zpravidla se tato funkce v mobilních přístrojích (vypnutí PINu) nachází  Nastavení>Zabezpečení>Možnosti SIM PIN>SIM karty PIN.

Tuto funkci musíte vypnout tak, že SIM kartu, kterou chcete v Asistentu používat, vložíte do Vašeho libovolného mobilního přístroje místo SIM karty, kterou právě používáte a požadavek na PIN při zapnutí přístroje takto deaktivujete.

 

Máte-li jiný dotaz nebo potřebujete pomoct s nastavením přístroje, kontaktujte nás:

Help linka: 603 904 065

Email: info@sos-asistent.cz

nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře