Články

94letá Dana Zátopková po pádu: Hodiny ležela bez pomoci na podlaze, Kdyby měla sos asistent, pomoc by si zavolala ihned!

Je sice stále čiperná a srší energií, tentokrát si ale sama pomoct nedokázala. Legendární Dana Zátopková upadla ve svém domku v pražské Troji, zlomila si nohu v krčku a hodiny ležela v bolestech na podlaze. Ani pomoc si nedokázala zavolat.

Štěstím v neštěstí bylo, že v poledne po nočním pádu měla domluvenou schůzku, na kterou nedorazila a ani nebrala telefon. „Měla jít na oběd s ředitelem ostravského gymnázia, ale nemohli se na ni dozvonit. Tak jsem tam jel. Našli jsme ji ležet na zemi v polovědomí. Hned jsem volal sanitku,“ řekl Blesku bývalý zápasník Karel Engel z Českého klubu olympioniků, který o Zátopkovou pečuje.

Zdroj: Super.cz

  

 Vladimír Brabec 

 

MAJOR ZEMAN SKOnčil po pádu na podlaze, bez pomoci zůstal šestnáct hodin! 

Představitele legendárního majora Zemana Vladimíra Brabce (82) bohužel před neduhy stáří neochrání ani výminek u dcery! Herec ve svém srubu na pozemku Heleny Brabcové (52) upadl tak nešťastně, že zůstal ležet na podlaze a sám si nemohl ani přivolat pomoc!Celých šestnáct hodin trvalo, než se totálně dehydrovaný a vysílený doplazil k telefonu a zavolal dceři. „Chtěl se uvelebit k televizi na židli, bohužel sedl vedle a spadl na zem. Nedokázal vstát, ani zavolat. Telefon neměl při ruce,“ popsala Helena Brabcová. K události došlo o Velikonocích.

Nastala krutá, bezesná noc. „Až druhý den ráno se k telefonu doplazil a zavolal mi,“ popsala Blesku dcera seriálového majora Zemana. Ta už bohužel nebyla doma, naštěstí se o dědečka postaraly vnučky. Uložily ho do postele, aby se konečně vyspal, odpoledne pak putoval do nemocnice.Přes všechnu hercovu smůlu nakonec lékaři konstatovali, že mu nebezpečná nehoda nijak zásadně neublížila. Zůstává ale dál v jejich péči a rodina nyní jistě přemítá, jak ještě lépe zajistit bezpečí svého slavného staršiny, aby se podobná událost znovu neopakovala.Brabec před dvěma lety zkolaboval kvůli potížím se srdcem dokonce byl několik dnů v kómatu. Proto ho doktoři pravidelně sledují, při nynějším pobytu ve špitále mu „pumpu“ také pořádně proklepnou, aby měli jistotu, že nehrozí nové komplikace

 

Zdroj: Super.cz