Informace o produktu

Šňůrka na krk a pouzdro se suchým zipem na ruku je součástí balení.

Díky detektoru pádu (gyroskopu nebo-li 3D akcelerometru) uvnitř se přístroj automaticky aktivuje v případě nehody či pádu a díky velkému tlačítku SOS můžete kdykoli přivolat pomoc.

Nezáleží na tom, kde se právě nacházíte. SOS lokátor přesně určí vaši polohu a sám zavolá a pošle sms na vámi vybraná čísla vašich blízkých.

Žádné další náklady na provoz, kromě dobití nutného kreditu pro zasílání SMS zpráv a případného nouzového volání. K provozu přístroje si zvolte jakkoukoli předplacenou SIM kartu, nebo SIM kartu s paušálem ve výši alespoň 100 Kč.

 

NEZÁVISLE A BEZPEČNĚ – VŽDY A VŠUDE

Kdekoli se právě nacházíte s SOS Asistentem nejste nikdy sami!
S automatizovaným tísňovým voláním při pádu nebo nehodě, s možnosti volání v případě nouze, s funkcí hlasitého odposlechu, či s přesným určením polohy nebo v nebezpečné nouzové situaci máte pomoc na dosah ruky.

Navíc můžete uskutečnit pomocí TLAČÍTKA TELEFONU běžný telefonický hovor a nejste závislí na normálním mobilním telefonu, se kterým díky své velikosti a neskladnosti může být volání v krizových situacích komplikované. Jednoduše máte vašeho malého pomocníka vždy s sebou v kapse, na svazku klíčů, na šňůře okolo krku, či na pásku kalhot.

S tímto praktickým pomocníkem získáte zpět kvalitu života a pocit jistoty a bezpečí v každé situaci.

sos_lokator_gps_alarm_pro_seniory_velikost

 • Detektor pádu pro děti, seniory či sportovce - lokátor s automatickým nouzovým voláním a zasláním SMS
 • Integrovaný jednoduchý mobilní telefon – možnost telefonování
 • SMS zpráva s internetovým odkazem na přesnou aktuální pozici v Google Mapách
 • Hlasový odposlech na dálku možný kdykoliv – stejné jako u dětské chůvičky
 • Velké SOS tlačítko s automatickým voláním na předem vybrané telefonní čísla
 • Určování polohy pomocí GPS satelitů a GSM lokalizace
 • Nezávislé určování polohy pomocí GSM v místech, kde není dostupný satelitní GPS signál (např. sklep, metro, apod.)
 • Ideální velikost, která vám padne do ruky
 • Dlouhá životnost nabíjecí baterie – až 20 dní
 • Micro USB nabíječka a kabel
 • Kvalitní zpracování
 • Dlouhá životnost dobíjecího akumulátoru

 

 

JAK SOS ASISTENT FUNGUJE?

SOS Asistent noste stále při sobě !!!

 •  V případě, že upadnete a sami nedokážete stisknout SOS tlačítko, SOS Asistent rozpozná díky detektoru pádu (gyroskopu neboli  3D akcelerometru) tuto nouzovou situaci a sám za vás automaticky zavolá na telefon vašich blízkých a pošle také sám sms.Pokud jste v bezvědomí nebo v situaci, kdy nemůžete mluvit, mohou vaši blízcí použít také hlasitý odposlech, aby měli přehled o situaci na místě (stejně jako u dětské chůvičky).
 • Pokud stiskněte SOS tlačítko po dobu 3 sekund, SOS Asistent telefonuje postupně na všechna uložená čísla, dokud jedno z nich nepřijme hovor a současně vyšle SMS zprávu na všechna uložená čísla. Pokud první z vytáčených hovor nepřijme, přístroj automaticky pokračuje voláním na druhé předvolené číslo. Pokud se neuskuteční žádný hovor, přístroj po pěti minutách opět začne s voláním na určená čísla, dokud jeden z volaných hovor nepřijme nebo SOS tlačítko opět nestisknete.Jakmile některá z oprávněných osob přijme vaše volání, můžete s ním vést telefonický hovor jako s klasickým mobilním telefonem.

1URČENÍ PŘESNÉ POLOHY

sos_lokator_gps_tisnove_volani_lokalizace

přístroj sám pošle vaši polohu s odkazem na Google Mapy

Někdy může být obtížné popsat přesnou polohu místa, na kterém se nacházíte. Při pohybu venku, v parku či při procházce lesem, je člověk často osamocen a pomoc v nedohlednu.


V případě, že vás příbuzní začnou hledat, každé z uložených čísel může prostřednictvím jednoduché SMS zprávy požádat o vaši přesnou polohu.
Přístroj odpoví na tento dotaz opět SMS zprávou s přesnými souřadnicemi své polohy a odkazem na Google Mapy. Kliknutím na tento odkaz se otevře mapa s šipkou na vaši přesnou polohu a vaši blízcí pak mohou na svém PC, tabletu nebo chytrém telefonu vidět, kde se přesně nacházíte.

 

 

 

2  DETEKTOR PÁDU

SOS Asistent rozpozná pád a sám pro vás přIvolá pomoc

sos_lokator_cerny

Přístroj SOS Asistent má zabudován 3D pohybový senzor a měří pohyb ve všech směrech pomocí gyroskopu (tzv. detektor pádu). Pokud přístroj rozpozná sám pád, zašle 3 zvoleným osobám textovou zprávu s oznámením stavu nouze a začne automaticky vytáčet první uložené číslo.

Pokud první volaná osoba hovor nepřijme, volá přístroj automaticky další telefonní číslo.

Pokud se neuskuteční ani jeden hovor na tři přednastavená telefonní čísla, SOS Asistent automaticky po 5 minutách volání opakuje, a to tak dlouho, dokud volaná osoba hovor nepřijme nebo není stisknutím aktivováno tlačítko SOS, a tím ukončena funkce stavu nouze.

Pokud jedna ze zvolených osob přijme volání, může se uskutečnit normální telefonický hovor. Funkci rozpoznání pádu lze vypnout – deaktivovat.

Přístroj rozpozná pád na základě několika kritérií. Musí registrovat náraz na základě úhlu a musí po dobu 10-ti sekund setrvat v nehybné poloze. Integrovaná funkce rozpoznání pádu má 9 různých stupňů citlivosti, zákazník si může nastavit parametr dle vlastních potřeb tak, aby nedocházelo k falešným poplachům.

 

 

3 JEDNODUCHÝ TELEFON

sos_lokator_funkce

FUNGUJE I JAKO JEDNODUCHÝ TELEFON 

Pro uskutečnění normálního telefonického hovoru musíte po dobu 3 sekund podržet tlačítko se symbolem telefonu na boku přístroje. Ozve se akustický signál a zelené LED světlo začne rychle blikat. Zároveň přístroj automaticky vytáčí první uložené telefonní číslo. K ukončení telefonického hovoru stiskněte jednoduše opět SOS tlačítko.

SIM karta není součástí nabízeného produktu a je potřeba ji pořídit u vašeho operátora, dobít na částku v doporučené minimální výši 100 Kč. Pořízenou SIM kartu vašeho operátora vlože opatrně dovnitř přístroje, který musíte otevřít za pomocí přiloženého malého křížového šroubováku.

  

 

 

 

4  GPS, GPRS, GSM

Určování polohy pomocí, GPS, GPRS i GSM pro hůře dostupná místa 

gps_lokator_velikost
SOS Asistent může přivolat pomoc při sportovním úraze, nebo v případě nehody na odloučených pracovištích na odlehlých místech.
 

Funkce SOS Asistent jsou výhodné nejen pro starší osoby, ale pro každého, kdo se dlouhodobě pohybuje mimo hlasový či viditelný dosah jiných osob, ať již při výkonu pracovních povinností nebo při sportu. Tyto případy se týkají odloučených pracovišť (bezpečnostních služeb, skladů, výškových prací, apod.), stejně jako aktivních sportovců (jízda na terénním kole nebo na koni v lese).

Speciálně pro jízdu na koni je SOS Asistent výborným bezpečnostním doplňkem ochranné vesty. Ochranná vesta jezdce chrání před těžkými úrazy, zatímco SOS Asistent sám zorganizuje v případě nehody rychlou a efektivní pomoc s určením vaší polohy pomocí Google Map.

Z domova či na procházce v lese, stisknutím SOS tlačítka můžete také snadno telefonovat s přáteli, či příbuznými. Pokud například upadnete nebo jste v bezvědomí, váš SOS Asistent sám automaticky zahájí volání vašim nejbližším. Rodina tak může zjistit Vaši přesnou pozici a zorganizovat okamžitou pomoc.